“Kontexnazorato‘quv” davlat muassasasi tomonidan xavfli ishlab chiqarish obyektlarida, xususan, yuk ko'tarish mexanizmlari bilan ishlovchi texnik xodimlarning bilim va ko‘nikmalarini oshirishga qaratilgan tizimli ishlar faol davom ettirilmoqda.
Shu yilning 13–15-aprel kunlari "O‘zsuvta’minot" AJ tizimidagi xodimlar uchun "Stropolchilarni tayyorlash" mavzusida maxsus o‘quv kursi bo‘lib o‘tdi.
Ushbu o‘quv kursi yuklarni xavfsiz ko'tarish va tashish, qurilish-montaj ishlarida baxtsiz hodisalarning oldini olish hamda sanoat xavfsizligi qoidalariga qat’iy rioya etishni ta’minlash maqsadida tashkil etildi.
O‘quv jarayonida korxonaning qurilish va ta'mirlash jarayonlariga mas’ul bo‘lgan xodimlari ishtirok etib, o‘zlarining nazariy va amaliy bilimlarini yanada mustahkamladilar. Bu kabi tadbirlar "O‘zsuvta’minot" AJ obyektlarida olib borilayotgan ishlarning barqarorligini ta’minlash va ishchi-xodimlarning xavfsizlik madaniyatini yuksaltirishga xizmat qiladi.
🏢 “Kontexnazorato‘quv” DM Sanoat, radiatsiya va yadro xavfsizligi qo‘mitasi tasarrufidagi tashkilot sifatida, sohadagi barcha korxona va tashkilotlarni o'zaro manfaatli hamkorlikka chorlaydi.

Государственное учреждение «Контехназоратокув» продолжает активную системную работу, направленную на повышение знаний и навыков технических работников, осуществляющих деятельность на опасных производственных объектах, в частности, работающих с грузоподъемными механизмами.
13–15 апреля текущего года для сотрудников системы АО «Узсувтаъминот» прошел специальный учебный курс на тему «Подготовка стропальщиков».
Данный учебный курс был организован с целью обеспечения безопасного подъема и перемещения грузов, предотвращения несчастных случаев при строительно-монтажных работах, а также строгого соблюдения правил промышленной безопасности.
В процессе обучения приняли участие сотрудники, ответственные за процессы строительства и ремонта на предприятии, которые еще больше укрепили свои теоретические и практические знания. Подобные мероприятия служат обеспечению стабильности проводимых работ на объектах АО «Узсувтаъминот» и повышению культуры безопасности работников.
🏢 ГУ «Контехназоратокув», как подведомственная организация Комитета по промышленной, радиационной и ядерной безопасности, призывает все предприятия и организации отрасли к взаимовыгодному сотрудничеству.